Trenér

Někdo jej nazývá trenér někdo výcvikář, holky mi říkají coach nebo náčelník :). Úloha je ale stále stejná, trenér vede tréninkový proces, jakož i přípravu na závody a spoluzodpovídá za dosažený výsledek. Mám nesmírnou radost z každého i sebemenšího pokroku ve výcviku mých týmů (učí se nejen pes, ale i psovod) a těší mě, že jim mohu být nápomocná při komunikaci se psem. Trénuji pouze pozitivní metodou. Pejsek pak plní povely rád a s chutí. Důležité je správně pejskovi ukázat, co se po něm požaduje, a pak už jde učení samo. Kdo si myslí, že psi dělají věci, protože nás považují za vůdce nebo proto, že my jim poručíme, se velmi mýlí. Pes pracuje jenom ze dvou důvodů:1) aby dosáhl něčeho, čeho chce (pamlsek, hračka, volnost), 2) aby se vyhnul něčemu nepříjemnému. My se budeme snažit, aby pejsek měl vždy pozitivní odměnu. 

_dsc9213

Můj první profesní cíl byl na prvním stupni na základní škole, kdy jsem se chtěla stát veterinářkou. Na gymnáziu jsem se s touto myšlenkou neztotožňovala, protože chemie nebyla mým koníčkem. Volba padla na studium přírody, tedy studium fyzické geografie a geoekologie na Univerzitě v Ostravě. Stále jsem měla pocit, že zvířata mi jsou přece jenom bližší než příroda. Po vysoké škole jsem odmaturovala z veterinářství (chov, výživa a dietetika zvířat, nemoci zvířat a instrumentář) na SOŠ Emila Holuba v Brně a začala se živit cvičením se psy. Tato práce mě stále naplňuje, ale protože se v této profesi nesetkávám jen se psy, ale především s lidmi a dětmi, denně s nimi komunikuji, učím různým dovednostem, proto jsem si rozšířila obzory i v pedagogice a psychologii zakončeno osvědčením. 

Se psy aktivně cvičím od roku 2008, ale od devadesátých let mě stále provázel nějaký pes. 
Na fotce s německým ovčákem Jerrym v roce 1995.

JerryV roce 1999 jsme si pořídili jezevčici Megynku, opustila nás ve svých téměř 17 letech.
Img_3592

Nejprve jsem se začala věnovat sportovní kynologii a agility s australským ovčákem Guccim. Ze sportovní kynologie jsem přešla na obedience, neboť mi tato disciplína lépe vyhovuje. V agility i obedience mám složené zkoušky. Vyzkoušela jsem základy mantrailingu, které vede Ing. Lubomír Satora a rozšířila si tak další pohled na trénink psů. Zřídka chodím i pást ovečky, je to velmi zajímavý sport, bohužel už není na všechno tolik času.  Stále se učím a celý život je co zlepšovat. 

Od roku 2010 do roku 2013 jsem vedla tréninky agility v kynologickém klubu ZKO Nové Stovky ve Frýdku-Místku. Organizuji závody se psy.

Dříve jsem vedla tréninky v jezdeckém klubu Sportovní klub Skalický dvůr ve Skalici a několik let jsem pravidelně byla jako vedoucí na jezdeckém táboře téhož klubu. Z toho vyplývají mé zkušenosti jednat s dospělými lidmi, dětmi a se psy včetně organizačních schopností.

Foto z roku 2010 s Merlinem, na kterém jsem se učila western. V současnosti už nejezdím.
Merlin2010

Od 3.5.2014 jsem oficiální instruktor obedience.

Seznam seminářů, které jsem navštívila v roce 2016:
leden - březen Fit class - on-line seminář s MVDr. Martinou Klimešovou a Deborou Severo
9.1.2016 - Dogfitness a triky s Verčou Urbáškovou

Seznam seminářů, které jsem navštívila v roce 2015:
září 2015 Soustředění agility s MVDr. Martinou Magnoli Klimešovou
září 2015 Puppy class - MVDr. Martina Magnoli Klimešová
31.7.-1.8.2015 Obedience seminář s Varvarou Bolshakovou
20.5.2015 Dornova metoda - Andrea Dunová - přednáška
20.4.2015 Jumping fun online class - MVDr. Martina Magnoli Klimešová
březen 2015 DVD Agility foundantions - Silvia Trkman
18.4.2015 Geny psů - C.A.Sharp
25.1.2015 Praktické lekce s Františkem Šustou (desenzitizace na lidi, věci, zvířata, jak naučit držet aport aj.)

Seznam seminářů, které jsem navštívila v roce 2014:
duben Obedience seminář s Emanuelem Hetychem
9.9.2014 Stres u psů a ve psích sportech - Mgr. Lenka Blachová
20.9.2014 Besedoseminář práce se skupinou - František Šusta
říjen Klikrworkshop - Mgr. Lenka Blachová