Historie

22.10. Aronek dnes složil svou poslední zkoušku v kategorii OB-1, získal známku výbornou s 280 body a 1.místo. Krásně tak zakončil tuto kategorii.

Aronek-ob-1

15.října jsem se zúčastnila závodu Beskyd obedience cup v Hodoňovicích. S Aronkem jsem závodila v OB-1. Cvičil velmi hezky, bohužel se nám nepovedl odhozený aport, protože při odhazování opodál zaštěkal pes a Aronek se podíval tím směrem a neviděl, kam dopadl aport. Po vyslání ho nenašel. Umístil se na 5.místě se známkou velmi dobrý (254b).

24.4.proběhly obedience závody O Samův pohár v Brně. S Aronkem jsem nastoupila do kategorie OB-1. Celkově se mi jeho práce moc líbila, cvičil s nadšením a optimismem sobě vlastním. :) Získali jsme celkem 256,5 bodů a známku výbornou a to i s jednou nulou.
Odložení v sedě ve skupině: 9,5 bodů (trošku čuchal, ale nepohnul se)
Přivolání: 8,5 (křivě přisednul, ale měl hezkou rychlost)
Chůze u nohy: 8,5 bodů
Odložení do stoje za chůze: 7,5 bodů
Odložení do lehu za chůze: 8,5 bodů
Ovladatelnost na dálku: 9,5 bodů
Vyslání do čtverce: 7 bodů (nejprve běžel jinam, ale pak mu došlo, že má jít do boxu)
Aport: 10 bodů (ani nepřekusoval, byl rychlý, naprostý zázrak :D)
Přivolání se skokem přes překážku: 10 bodů
Vyslání okolo kuželu: 0 bodů (už chtěl jít pro odměnu z placu, tak se nekoncentroval)

Img_2205

20.2. jsme vyrazili s Aronkem na závody obedience Zimní Koira v Ostravě. Aronek poprvé závodil v hale a navíc poprvé v kategorii OB-1. Za cviky dostal velmi vysoké známky, bohužel se mu nepovedlo vyslání do čtverce. Získal 247 bodů se snámkou velmi dobře a umístil se na 4.místě :)
12765711_1160602140619090_2004453638_o
12767951_1160602150619089_1221083672_o
12736024_1160602153952422_1142922389_n

14.11. Bumík složil na Vosen Sosen V Hlučíně další dvojkovou zkoušku, v pořadí již 3. Ještě nám chybí dvě pro přestup do LA3.

19.10. s Aronkem jsme se naposledy zúčastnili závodů v kategorii OB-Z. Závod se konal v Ostravě Koblově. Aronek cvičil velmi radostně, moc se snažil. Získal 232 bodů. známku výbornou a krásné 3.místo

1896741_1061688043871997_6460850995628842888_n

Img_20151017_163418

23.9. 4 dny naprosto nabité agility se skvělými lidmi. Nejprve jsme běhali lážo plážo, ale pak jsme to rozjeli na plné pecky:D

27.6. jsem jela s Aronkem na slovenské závody obedience do Blatnice. Atmosféra tam byla vynikajicí, organizace suprová, měli jsme k dispozici pití a oběd v ceně závodu. Žádný závodník neodešel s prázdnou, první tři v kategorii dostali pohár a věcné ceny, ostatní medaile a věcné ceny. Aronek odcvičil pěkně, zvesela, jak on to umí :), měl sice rezervy, ale byla jsem moc moc spokojená. Získal celkem 233,5 bodů. Povedly se nám obě odložení, které dříve na závodě kazil. Pro změnu se nám úplně nepovedly polohy na dálku, které v tréninku dělá pěkně. Zase vím, na čem pracovat dále. Umístil se na krásném 1.místě z 11 závodníků.

Video ZDE, je to točené docela z dálky.

Bwkviw2xi60quwvurgp-l-zkrasc7bpthgpy-yivwulfyzw9q_23iar5tamwhvipexfkgx0

11659261_702179229908603_7550254548288109199_n

24.5. jsem byla s Bumíkem na neoficiálních agility závodech Rebels cup v Rožnově. V prvním běhu se umístil na 4. místě, druhý běh se nám nepovedl vůbec. I tak jsme si to užili :)

Foto Jiří Škrobák

11350655_885759444814732_2433010566435621565_n

10.5. Aronek složil zkoušku OB-Z na velmi dobrou známku s počtem 204,5 bodů. Za dva cviky dostal nula bodů a to za dlouhodobé odložení a za odložení do lehu za chůze. Jinak cvičil velmi pěkně a na to, že to byly jeho první závody, tak myslím, že skvelé :)

Dsc_0356

21.4. jsem s Aronkem vyrazila pocvičit na Den země do Ostravy. Chtěla jsem mu cvičení stížit rušivými vlivy jako lidé a psi a jiné prostředí. Aronkovi to vůbec nevadilo a cvičil moc hezky. Postupně se připravujeme na zkoušky OB-Z, které budeme absolvovat v květnu.

11165151_10206640284869546_997790186136083095_n

21.3. jsme vyrazili na trojzkoušky do Kozlovic. Rozhodčím byl pan Petr Pupík. Bumík byl soustředěný, což je pro mě vždy nejdůležiější. První i druhý běh jsme běželi čistě, což mu vyneslo 2x 2.místo. V prvním běhu jsme udělali zkoušku A2. Ve druhém běhu jsme bohužel dostali trestný bod za čas. Poslední běh byl už Bumík dost unavený, shodil jednu laťku. I tak jsme se umístili na pěkném 4.místě.

Za videa děkuji Míšovi Kabátovi

7.3. opět jsme zavítali na trojzkoušky do Sedlišť. Rozhodčím byl pan Petr Rybář. V prvním běhu se Bumík velmi soustředil, jen já jsem byla nervózní, tak jsem ho nevedla úplně ideálně. Naštěstí jsme nic nepokazili kromě větších oblouků. Vyneslo nám to 3.místo a složenou první zkoušku v kategorii LA2. Druhý běh Bumík nebyl tolik soustředěný, protože jsme čekali delší dobu na startu, než se spraví slalom. I tohle k závodům patří, pro příště budu vědět, jak se zachovat. Měli jsme jedno odmítnutí a taky 3.místo. V posledním běhu jsme jako tým běželi nejlépe. Bumík shodil poslední dvojskok. Vyneslo nám to opět 3.místo.

Dsc_0023

17.1. dnešní trojzkoušky v Sedlištích měly podobný průběh jako minule. V prvním i druhém běhu skozená jedna laťka a ve třetím disk. Druhý běh nám ale vynesl 3.místo.

Img_20150117_134645

19.12. letošní zimu nezahálíme a trénujeme v hale v Bašce
Dsc_0054
Dsc_0063
6.12. jsme byli na trojzkouškách v Sedlištích. Bumíček mě naprosto vnímal, z toho jsem měla největší radost, protože jsme na tom pracovali už dlouhou dobu. V prvním i druhém běhu shodil jednu laťku, vyneslo mu to 5. a 3.místo. V posledním běhu jsme se kvůli mě diskli. Video z prvního běhu je ZDE a z druhého ZDE
_dsc0521

12.10. byl Bumík na neoficiálních agility závodech Bestagility v Řepištích. V kategorii závodníci se v jednom běhu umístil na 1.místě. Velmi se snažil a byla jsem na něj moc pyšná :)

Img_5331

Img_5511

20.9. jsem s Aronkem nastoupila na jeho první závody obedience Koira nanečisto. Umístil se na 6.místě z 11 psů. Moc se mi líbilo, jak cvičil, jen musíme pár věcí doladit, především cvičit ve skupině.

P1580626

P1580630

P1580638

16.8. sranda závody Nebory. Bumíček se umístil na 2. a 3.místě.

Dsc1840

Img_3297

Img_3321

20.4. jsme byli na dvojzkouškách v Třebovicích. Bumík startoval poprvé v katgeorii A2 a vybojoval si 6. a 4.místo :)

Dvojzkousky-trebovice-013

29. a 30.3. jsme byli s Bumíkem na agility závodě Ostravský pohár II na Černé louce. Běhalo se na umělé trávě. Z 5 běhů jsme třikrát doběhli čistě. V sobotu jsme splnili jedničkovou zkoušku a umístili jsme se na 2.místě. Nyní už můžeme běhat ve dvojkách. V agility open jsme doběhli na 12.místě (čistě, ze 70 psů). V neděli jsme v jumpingu doběhli na 11.místě, opět čistě. Kvalifikovali jsme se (5% psů z každého běhu) do finálového běhu, kde jsme se bohužel diskvalifikovali. S Bumíkem jsem byla naprosto spokojená, i v tak velké konkurenci jsme se hezky umístili.

10150186_765657790120141_666366882_o

28.10. jsme se zúčastnili sranda závodu Hornosušský haf a pac a bezva jsme si to užili