Lekce základní poslušnosti - Dobrá

Skupinové lekce základní poslušnosti každé pondělí od 3.4. v 16:00
-vhodné pouze pro nekonfliktní psy, kteří se dokážou soustředit ve skupině psů, jinak doporučuji individuální lekce. 

Kdy: každé pondělí v 16:00 
Kde: na cvičáku v Dobré

Pokud přestanete z jakéhokoliv důvodu během kurzu navštěvovat lekce, peníze se nevracejí zpět. Lekce nelze nahradit.

Pokud bude velmi nepříznivé počasí, lekce se nahrazuje po domluvě o víkendu.

 Hlaste se přes formulář zde dole na stránce.

Individuální lekce základní poslušnosti - pejsci se učí základní poslušnosti (přivolání, sedni, lehni, vstaň, odložení, místo). Uči se nejen pejsci, ale i jejich páníčci. 

Úplní nováčci jsou nejprve zařazeni do individuálních hodin, je to z důvodu toho, abych se mohla lépe věnovat každému a v klidu vysvětlit požadované cviky. Kdybych to vysvětlovala ve skupinovém výcviku, tak okrádám o čas ostatní, kteří už to znají.

Cena individuální lekce je 200 kč. Lekce je dlouhá 30 minut. Je možnost se domluvit téměř kdykoliv. Alespoň jednou týdně je vhodné přijít na výcvik, lépe však 2 dny v týdnu. 

Ve skupině je maximálně 5 psů, každému se věnuji individuálně, ale cvičíme i skupinové cviky, aby si pejsci zvykali na rušivé vlivy a socializovali se.

Cena ve skupině je 150 Kč a lekce trvá hodinu až hodinu a půl. 

Co si vzít sebou? Určitě vodu a misku pro psa. Obyčejné vodítko a obojek. Nechci vidět žádné ostnáče, ani stahovací obojky. Dále si vemte oblíbenou hračku pro psa a hlavně spoustu pamlsků. Nejvhodnější pamlsky jsou takové, které nejsou suché, aby to pejska nedusilo. Oblíbené je vařené maso, tvrdý sýr, vařená játra nebo srdíčka, párek. Vždy si to nakrájejte na kostičky velikosti asi nehtu od malíčku. Tady si dovolím použít větu od Františka Šusty z knihy Trénink je rozhovor:" Tím, kdo určuje, co je odměna a co trest, je trénované zvíře, ne ten kdo ho trénuje." To znamená, pokud se třeba rozhodnu odměnit psa po přiběhnutí ke mně pohlazením na hlavě, není ještě jisté, jestli to příště udělá znovu. Pokud bude příště o to častěji přibíhat, bylo pohlazení odměnou. Pokud se bude ode mě držet tak daleko, abych mu na čelo nedosáhla, bylo pohlazení trestem. A stejné je to i s pamlsky. 

Citace z knihy Jak trénovat nemožného psa aneb i prasátka mohou létat (Jane Killionová) - "Lidé se většinou cítí pobouření nebo dotčeni, když se jejich pes třese ochotou, aby plnil jejich přání, je-li ve hře i potrava, a zcela ztratí zájem, když pamlsky chybí. Nesprávný závěr, ke kterému tito lidé dospívají, je to, že by tedy při výcviku neměli používat pamlsky, protože pak pes spolupracuje jen kvůli nim. Naopak ze všech výše uvedených důvodů je žrádlo skvělým motivátorem. Až se pes naučí, jak předvádět chování, jen musíte přejít z pamlsků na jiné motivátory, abyste ho udržovali ve stálém, nadšeném stavu šťastného očekávání. Celý problém je způsoben nesprávnou aplikací motivátoru potravy, ne potravou samotnou.

Img_2343

Trénink odložení v přírodě
Nikon-0001