Kurz obedience

Kurzy obedience - českým ekvivalentem anglického slova obedience je poslušnost, oddanost, ovladatelnost. Cílem výcviku obedience je naučit psa vykonávat určené cviky definovaným způsobem. Důraz se klade na vztah mezi psem a psovodem, preciznost provedení cviků, ochotu psa radostně plnit povely psovoda a jeho schopnost pracovat ve vzdálenosti od psovoda. Psovod a pes musí tvořit tým působící harmonickým dojmem. Je nutné brát ohled na tělesné dispozice a plemennou příslušnost psa (převzato ze Zkušebního řádu a pravidel obedience v České republice). 

V tomto kurzu se každý naučí mimo základních povelů i další cviky, které jsou uvedeny v řádu obedience jako například aport, vyhledávání dřívka, box aj. Zaměříme se na preciznost a rychlost předvedených cviků a především na radostný projev psa. Je vhodné se naučit i práci s klikrem, není to však podmínkou. Zájemcům vše vysvětlím.

Kurz probíhá ve skupině 5 psů, kde se věnuji každému individuálně. 

Co si vzít sebou? Určitě vodu a misku pro psa. Obyčejné vodítko a obojek. Nechci vidět žádné ostnáče, ani stahovací obojky. Dále si vemte oblíbenou hračku pro psa a hlavně spoustu pamlsků. Nejvhodnější pamlsky jsou takové, které nejsou suché, aby to pejska nedusilo. Oblíbené je vařené maso, tvrdý sýr, vařená játra nebo srdíčka, párek. Vždy si to nakrájejte na kostičky velikosti asi nehtu od malíčku. Tady si dovolím použít větu od Františka Šusty z knihy Trénink je rozhovor:" Tím, kdo určuje, co je odměna a co trest, je trénované zvíře, ne ten kdo ho trénuje." To znamená, pokud se třeba rozhodnu odměnit psa po přiběhnutí ke mně pohlazením na hlavě, není ještě jisté, jestli to příště udělá znovu. Pokud bude příště o to častěji přibíhat, bylo pohlazení odměnou. Pokud se bude ode mě držet tak daleko, abych mu na čelo nedosáhla, bylo pohlazení trestem. A stejné je to i s pamlsky.  

Foxíček a vyslání do čtverce
Nikon-36

Carter a skok přes překážku

Nikon-50

Heny čeká na přivoláníNikon-58 

Hromadné dlouhodobé odložení v leže
Nikon-80

Učení přiřazení k noze s pomocí targetu
Dsc0766

Sebekontrola v podání 12 leté Dáši :)

10996548_10205394036762662_4431467491514796997_n